Jak obliczyć ile tapety potrzebujesz? 0

Jak zmierzyć ile tapety potrzebujesz? To proste! Zrób to z nami w 3 krokach.

By obliczyć, ile rolek tapety jest potrzebne, by wytapetować pomieszczenie:

1. Zmierz długość ściany (np. 3,5 m) i podziel przez szerokość tapety. Na przykład, jeśli szerokość rolki to 0,53 m:

3,5 m : 0,53 m = 6,6

2. Otrzymany wynik pomnóż przez wysokość ściany w metrach z uwzględnieniem powtarzalności wzoru np. jeśli twoje pomieszczenie jest wysokie na 2,7 m: (2,7 m + 0,265 m powtarzalność wzoru) x 6,6 = 19,57 m

Informacja o tym, jaka jest powtarzalność wzoru danej tapety znajduje się w opisie produktu. 

3. Wynik mnożenia daje nam ilość metrów bieżących tapety, jaka będzie nam potrzebna i musimy podzielić go przez długość rolki, by uzyskać potrzebną ilość rolek. Wynik zawsze zaokrąglamy w górę. Jeśli rolka ma 10 metrów długości:

19,57 m : 10 m = 1,95 rolki

Potrzebne będą nam 2 rolki.

 

Radzimy nie odejmować w wyliczeniach standardowych drzwi i okien. Wyjątkiem są np. duże drzwi tarasowe. Jak to obliczyć?

 

1. Szerokość drzwi podziel przez szerokość tapety.

Np. 2 m : 0,53 m = 3,77 

 

2. Uzyskany wynik pomnóż przez wysokość drzwi (np. 2.2 m) po odjęciu od niej powtarzalności wzoru (np. 0,265 m)

Czyli 3,77 x (2,2 m-0,265m) = 7,29 m.

  

3. Jest to ilość metrów bieżących, o które możemy zmniejszyć potrzebną nam ilość tapety. Dla bezpieczeństwa radzimy zaokrąglić ją w dół.

19,57 m – 7 m = 12,57 m.

 

W naszym przypadku nadal potrzebne będą 2 rolki tapety (12,57 metra bieżącego) i uwzględnienie drzwi tarasowych nic w tej kwestii nie zmieniło. 

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje obliczenia są poprawne – skontaktuj się z nami. Podaj nam szerokość szerokość i wysokość ścian – obliczymy ilość potrzebnych rolek za Ciebie!

Obliczenie zapotrzebowania jest bardzo ważne: numery seryjne tapet zmieniają się co kilka tygodni. Jeśli kupisz o rolkę lub dwie za mało, może się okazać, że w momencie, gdy będziesz chciał/a dokupić potrzebne rolki, w sprzedaży producent tapety nie będzie już miał tapet z tej samej partii produkcyjnej. 

Tapety z różnych partii produkcyjnych mogą nieznacznie różnić się odcieniem, co niestety może być widoczne na ścianie. Dlatego rekomendujemy skontaktowanie się z nami w celu potwierdzenia potrzebnej ilości lub zamówienie jednej rolki więcej. Jeśli jej nie wykorzystasz, zafoliowaną rolkę tapety możesz zwrócić. Zwroty odbywają się u nas na nasz koszt.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl